Oxfordský kongres pre lídrov

Prihlás sa na"Oxfordský kongres pre lídrov"

 

OXFORDSKÝ KONGRES PRE LÍDROV je ako "desať dňový fakultatívny poznávací výlet", na ktorom vám ukážeme ako vyzerá štandardne zorganizovaná solventná organizácia. Ukážeme vám ideálnu scénu z nadhľadu. Budete sa môcť pozerať ako pilot z lietadla na ZEM. Pozriete sa na vašu firmu, a budete vidieť, ktoré časti vašej firmy fungujú správne, ktoré nie.  Budete vidieť časti, alebo ktoré vám úplne chýbajú a preto vám to spôsobuje ťažkosti. KOMPETENCIA pozostáva z TROCH ČASTÍ.

Prvá časť je schopnosti POZOROVAŤ veci, či sú alebo nie sú správne. Do tejto časti patrí „OXFORDSKÝ KONGRES PRE LÍDROV“, ktorý môžeme dodať špeciálne len pre vašu firmu formou kurzov s desiatimi témami.

Druhá časť kompetencie pozostáva zo schopnosti UČIŤ SA viac o tom, čo zistíte, že nie je správne a je potrebné to napraviť, alebo z učenia sa o tom, ako dobré veci ešte vylepšiť.  Na zlepšenie tejto činnosti dodávame „BALÍK 16 – tich KURZOV“, pomocou individuálneho štúdia pod dohľadom supervízora, ktoré vás prevedú podrobnejšie cez rôzne situácie vo vašej firme.  Priamo na jednotlivých kurzoch si vypracovávate úlohy, ktoré hneď použijete v praxi.

Tretia časť kompetencie pozostáva z TRÉNINGU. Nik nemôže ľahko vykonávať činnosť, pokiaľ ju dobre nenatrénoval. Žiaden športový profesionálny tím neodohrá zápas bez toho, aby ho predtým nenatrénoval. Tréning vždy trvá dlhšie ako samotný zápas. Každá dobre urobená príprava v praxi prináša výsledky. Trénovať priamo na zápase ešte nikomu neprinieslo žiadané výsledky rýchlo. Aby sme pomohli majiteľom firiem zaviesť novú administratívnu technológiu do praxe – trénujeme s každým majiteľom individuálne pomocou „KONZULTAČNÉHO TRÉNINGU“.

Celá naša práca spočíva v dosiahnutí výsledkov v praxi. Nič z toho, čo školíme nie je založené na teórii. Všetko sú overené fakty, ktorých keď sa držíte, nemôžeme zísť zo správnej cesty.

Zavedením administratívnej technológie riadenia od L.Rona Hubbarda garantuje zvýšenie minimálne 2 násobok zisku

Témy kongresu sme od roku 2011 odprednášali 705 - tim vrcholovým manažérov zo Slovenska aj z Čiech. Po absolvovaní Oxfordského kongresu pre lídrov získavate certifikát , ktorý je bránou k tomu, aby ste získali medzinárodný certifikát WISE, ktorý potvrdzuje, že váš podnik je štandardne riadení novou administratívnou technológiou autora L.Rona Hubbarda.

BLOK I. RADIACE KNOW-HOW

  • Téma 0. „Študijná technológia“
+

Čo musíte urobiť preto, aby ste rozumeli vždy keď niečo čítate, niekto o Vás hovorí, čítate zmluvy, alebo návody?

Teraz sa naučíte o tom ako správne a rýchlo študovať, aby ste získali čo najviac z prečítaného textu.

Dozviete sa ako efektívnejšie komunikovať s pracovníkmi a okolím.

Naučíte sa lepšie zvládať pracovníkov a pomáhať im odstraňovať bariéry v práci.

Budete vedieť viac pracovať s pravdivými údajmi a odlišovať ich od falošných.

  • Téma I. „AKO MOTIVOVAŤ SEBA SAMÉHO“
+

Čo musíte urobiť pre to, aby sa vaša vnútorná sila a motivácia nezmenšili? Prečo by ste nemali nechávať nevyriešené veci na zajtra?

Príďte a naučte sa, že existuje päť spôsobov ako ľudia riešia svoje problémy. Môžete robiť čokoľvek, ale stále ide len o päť spôsobov a iba jeden z nich je správny.

Ktorý to je, a prečo práve on sa dozviete.  Ani jeden človek nedokáže nadchnúť iných ľudí a povzbudiť ich v práci, pokiaľ – ako sa hovorí – sám „nehorí“.  Mať veci pod kontrolou a nespoliehať sa na náhodu je súčasťou práce kompetentného riadiaceho. Ak prídete, neoľutujete, pretože vieme, že pri cvičeniach, ktoré sú spojené s touto témou si už mnohí dokázali vyriešiť aj niekoľkoročné zasekané problémy, na ktoré nemali dlhú dobru riešenie. Takže táto téma nebude pre vás len témou, ktorú si vypočujete, ale budete môcť pracovať a vyriešiť problémy, ktoré vás trápia možno roky a zdá sa vám, že sa už ani vyriešiť nedajú. Po zvládnutí svojich problémov získate novú schopnosť a zároveň prekonáte prekážku, ktorá vás posilní.

Pripravte sa, že budete čeliť situáciám, ktoré nie sú príjemné, ale ako vieme, prekonanie „neprekonateľnej" prekážky, z nás vždy urobí bystrejších a schopnejších jedincov.

  • Téma II. „KROKY NA ZVÝŠENIE PRODUKTIVITY“
+

Kládli ste si niekedy otázku, prečo ľudia neurobia hneď to, čo od nich chcete? Prečo nepodávajú taký výkon ako potrebujete? Mrzí nás, že vám to musíme povedať, ale je to preto, že ste ich k tomu nedoviedli. Nič vám nevyčítame ani vám neukazujeme, že my sme múdrejší. Ide len o to, že do konca sedemdesiatych rokov minulého storočia neexistovali presné vzorce ako to máme urobiť správne. Všetko to záležalo len na náhode alebo intuícii. Áno, existuje pár jedincov, ktorí dokážu veci robiť správne, ale ťažko vedia svoje výsledky opakovať znovu a znovu, a preto nakoniec prichádzajú o to, na čom pracovali alebo to nechajú upadať. Dnes však vieme, že jednotlivec, firma alebo dokonca celá civilizácia vytvárajú KONDÍCIE – stavy. Každý z nás ako aj firma sa môže nachádzať iba 12 – tich stavoch existencie. Čiže v 12 -tich kondíciách. Viac ich nie je. 12 kondícií má spolu 12 vzorcov, v ktorých sa nachádza 68 krokov. Objasnenie pojmov KONDÍCIA, VZOREC, KROKY VZORCA sú neoddeliteľnou súčasťou porozumenia každého vedúceho pracovníka, ktorý nechce aby jeho firma strácala stúpajúce štatistiky a pracovala intuitívne . Pomocou vzorcov, ktoré vás naučíme, dokážete prekonať krízy, udržať si solventnosť a pokračovať v expanzii. A keď sa rozhodnete nejakú činnosť zanechať, naučíme vás ako to urobiť tak, aby ste odišli včas a správne. Taktiež vám ukážeme ako máte správne umiestňovať pracovníkov na posty aby boli čím skôr produktívni. Ako máte nadviazať nové obchodné kontakty. Ako máte správne vybrať dodávateľa a nedostať sa do problémov. Ako máte zvládať rôzne situácie s verejnosťou a podmienkami stanovenými štátom.

  • Téma III. „ÚSPEŠNÁ ORGANIZÁCIA“
+

Čo robiť? Pavúka? Štruktúru? Ako sa dajú správne vytvoriť popisy práce? Ako odmeňovať pracovníkov? Kedy pracovníkom znižovať odmeny a za čo? Je vôbec možné vedieť koľko pracovníkov máme mať na jednotlivých pracoviskách? Existuje nejaký presný pomer pri rozdeľovaní pracovníkov na postoch a dá sa uvedené urobiť tak, aby to fungovalo a nemuseli sme to prerábať?

Odpoveď je ÁNO. Všetko je vymyslené, nemusíte bádať a skúšať. Ako sa hovorí: múdry človek sa učí na chybách druhých, a hlúpy sa učí na vlastných. V šesťdesiatych rokoch minulého storočia bol predmet „ORGANIZOVANIE“ skúmaný a dovedený do zdarného uceleného konca. Už nič netreba vymýšľať alebo prerábať. Existuje presný počet siedmych divízií, pomocou ktorých je možné zorganizovať jednotlivca, malú alebo veľkú skupinu ale aj skupinu, ktorá má tisícky pracovníkov. Pomocou siedmych divízií môžete, keď sa vám bude chcieť, organizovať aj štát.  Pomocou popisov prác, ktoré nazývame klobúky, dostanete rýchlo do produkcie aj pomalých a málo zodpovedných s jednou výnimkou, nesmie to byť psychotik. Ak sa raz naučíte ako zorganizovať správne svoju organizáciu, už nikdy nebudete musieť skúmať ako to máte urobiť lepšie. K zodvihnutiu štatistík vám budú slúžiť kondície, o ktorých ste sa naučili v II. téme, a to bude všetko. Je to tak ľahké aké to ešte nikdy nebolo.

  • Téma IV. „TIME MANAGEMENT ÚPLNE PO NOVOM“
+

Jedným z tajomstiev efektívnej práce je, nerobiť tú istú prácu dvakrát. Aké je bežné v praxi, že začneme s niekym hovoriť a do toho príde ďalší, ktorí nás preruší a vsunie sa do komunikácie, bez toho, aby počkal kým dohovoríte. Aké je bežné telefonovať, pritom diktovať asistentke úlohy, pobehovať po miestnosti a uvažovať v duchu o tom, čo ešte musíte urobiť, pričom hovoríte s niekym na druhom konci linky. Rozrobiť prácu a nedokončiť ju, lebo zrazu je niečo iné dôležitejšie, alebo zaujímavejšie je v praxi dosť časté. Chaos a organizovaný zmätok. Týmto sa vyznačuje človek, ktorého nazývame HOMO SAPIENS, človek rozumný. Prísť, začať, veci dezorganizovať a potom sa zabávať naprávaním do úmoru. Skoro každý z nás dokáže dokončiť úlohy, ale otázkou je, či to je vtedy kedy sme to chceli, alebo kedy to chceli iní. Čas, ten neustály „naháňač“, ktorý nám nedá vydýchnuť. Čas, ktorý vlastne neexistuje, ale ktorý si sami vytvárame je ten, na ktorý sa dokážeme častokrát vyhovárať pred ostatnými ale aj pred sebou. Ako ho vlastne môžeme mať viac? Bez toho, aby sme si vytýčili reálny cieľ to nejde. Ak Vám niekto povedal, že bez cieľa dokážeme dosiahnuť ukončenie práce načas, nevedel, čo hovorí. Ako sa hovorí: „Človek vždy dosiahne v živote čo chce, ale nie v tej chvíli kedy to potrebuje“. Takže aby ste nepatrili medzi tých, ktorí nostalgicky a na súcite túžia dosiahnuť svoje sny a nejde im to, určite si dobre naštudujte túto tému, aby ste získali dostatok času na to, čo potrebujete. Človek, ktorý opakuje, že nemá čas vlastne hovorí o sebe iba jedno – NEVIEM TO ORGANIZOVAŤ!

  • Téma V. „VYTÝČENIE A DOSIAHNUTIE CIEĽA“
+

Ak nemáte ciele do budúcnosti, ak nemáte túžbu zlepšiť budúcnosť, môžete mať pocit, že život je beznádejný. Ak nepracujete aktívne na tom, aby ste dosiahli nejaký cieľ, alebo sa k nemu nepribližujete, budete nešťastný a budete náchylný na všetky stresy, budete prepracovaný, rozrušený a týmto bude naplnený celý váš život. Na druhej strane to býva často tak, že si stanovíte nejaký cieľ a cieľ nedosiahnete v stanovený čas. Prečo? Ako máte vyriešiť tento problém? Existuje administratívna škála, pomocou ktorej dokážete vidieť, či je váš cieľ reálny alebo nie. Pomocou tejto škály si viete naplánovať všetky kroky tak, aby ste cieľ dosiahli. Bez sebadôvery v to, že ste toho schopný to však nepôjde. Nik nedokáže podkopať vašu sebadôveru viac ako vy sami. Ak budete používať vedomosti a nástroje, ktoré sú obsahom tejto témy, môžete si stanoviť a formulovať svoj cieľ, pracovať na jednotlivých plánoch krok za krokom a takýmto spôsobom dosiahnuť vaše vytúžené šťastie a prosperitu.

  • Téma VI. „NÁSTROJE PRE EFEKTÍVNE LÍDERSTVO“
+

Čo všetko musíte urobiť preto, aby sa z vás stal úspešný líder? Úspešný, neznamená len to, že ste dosiahli to, že máte na účte peniaze, že si môžete dovoliť pohodlné auto, voziť rodinu na dovolenky, bývať v pohodlnom dome a mať čas na svoje koníčky. Úspešný, znamená neustále dosahovanie krátkodobých a dlhodobých cieľov a tiež to, že vás pracovníci rešpektujú, dokážu pod vašim vedením podávať výkon, sú ochotní byť s vami aj mimo prácu, majú vás radi preto, že vedia, že ste kompetentný, sú ochotní sa nechať vami viesť a dôverujú vám.

Prečo za niektorými lídrami pracovníci idú a druhých opúšťajú?  Je to osud? Šťastie? Alebo to je nejaký osobný talent? Nie. Základ úspechu lídrov spočíva v niečom inom.  Tkvie v solídnych, základných zákonoch líderstva a riadenia. Ešte zhruba pred  50-timi rokmi ľudstvo nedisponovalo úplnou a funkčnou administratívnou technológiou, ktorá by nebola úskočná alebo podvodná. Prečo sa tak dialo? Pretože im  chýbalo porozumenie tomu, ako efektívne a rozumne organizovať, postaviť skupinu, neveľký biznis, alebo veľkú korporáciu. To, na čo sa pozeráme dnes, sú pozostatky minulých nerozumných technológií riadenia. Že ste prestali veriť tomu, že sa dajú veci v tejto oblasti zmeniť, zabudnite! Dnes sú v plnej paráde pripravené na to, aby ste ich získali a mohli dosiahnuť pohodlne ďaleko viac, ako ste kedy v kútiku duše dúfali.

BLOK II. FINANČNÉ KNOW-HOW

  • Téma I. „NÁSTROJE NA PREKONÁVANIE FINANČNÉHO STRESU“
+

Možno ste už zažili situáciu, že ste nemali na to, aby ste zaplatili včas vaše záväzky. Alebo ste riešili z čoho máte zaplatiť pracovníkom mzdy, prípadne, čo robiť aby ste stihli uhradiť dane, DPH, aby vás neodpojili od energií a nezobrali vám auto alebo dom. Kto z nás sa v takejto situácii nenachádzal aspoň raz v živote, klame. Tento stav je súčasťou každého podnikania. Tí, čo prekonali tieto stresové situácie vedia, koľko nocí nespali pokojne, čo sa s nimi dialo, a ako mali nutkanie všetko zanechať. Niektorí sa však tak zamotali, že ešte stále zápasia s tým, aby prežili. Čo sa teda dá robiť, aby neostávali vo finančnom strese a dostali sa z ohrozenia? Existuje naozaj nejaké východisko? Áno, existuje. Existujú prirodzené zákonitosti. V každej firme sa financie podriaďujú tomuto zákonu. Môže ich tiež použiť jednotlivec ak plánuje dostať ich pod kontrolu. Keď porozumiete prirodzeným princípom ako máte narábať s peniazmi, určite uspejete. Kríza existuje, ale len vtedy, keď súhlasíte, že môže existovať. Jeden z prirodzených zákonov je, že život nemožno natrvalo zastaviť. Môžete ho však dočasne obmedziť a to tým, že neviete čo urobiť, keď sa to stane. V tejto téme sa dozviete ako môžete úspešne prekonať krízu a pokračovať ďalej v dosahovaní svojich cieľov. Ten, kto vytvára tlak vždy ustúpi keď vidí, že prosperujete a prekvitáte.

  • Téma II. „NÁSTROJE NA DOSIAHNUTIE FINANČNEJ BEZPEČNOSTI“
+

Už ste prekonali množstvo úskalí v podnikaní a teraz už pokračujete tak, že máte dostatok peňazí. Ste solventný a množstvo ľudí by chcelo byť na vašom mieste. Stále však existuje tlak, ktorý vás núti zamýšľať sa, ako to urobiť, aby bola celá firma v bezpečí? Berme do úvahy fakt, že patríte k tým, ktorí neuvažujú len nad svojim bezpečím ale pozerajú sa aj na to, ako ochrániť aj iných. Napríklad ako sa postarať o to, aby firma nezačala stagnovať, ako sa postarať o pracovníkov aby sa aj oni naučili správne hospodáriť a chcete sa postarať aj o to, aby ešte po vás prišiel niekto, kto bude vašu spoločnosť ďalej zveľaďovať, či už prostredníctvom delegovania postu alebo predaja podniku.

Jednoducho povedané, chcete sa cítiť bezpečne, bez toho aby ste museli striehnuť, či vám niekto vaše zarobené peniaze neznehodnotí. Ak sa naučíte ako správne plánovať príjem tak, aby ste neupadli do dlhov, a pritom ste získali oveľa viac peňazí, a z každého príjmu investujete do budúcnosti – budete natrvalo v bezpečí. Technologický postup ako si zabezpečovať príjem, kam a ako investovať aby ste získali viac z investovaného ako ste dali je skutočne bravúrnou schopnosťou tých najschopnejších, ktorí rozumejú tomu, že peniaze zarábajú peniaze, ale nie tak, ako je všeobecne rozšírené, že to ide dlhodobo bez osobnej, poctivej práce. Peniaze sa samé od seba nemnožia. Robia to ľudia tým, že pracujú a predávajú tovary a služby, o ktoré je záujem. Tí, ktorí si myslia, že sa dajú peniaze získať bez toho, aby poctivo odrobili, čo i len minútu, o peniaze skôr, či neskôr prídu. Ak chcete patriť medzi tých, ktorí sa nestrachujú o svoju budúcnosť a zdravie, naučte sa množstvo užitočných návodov ako žiť v bezpečí s peniazmi, ktoré si zaslúžite.

  • Téma III. „PRINCÍPY PROSPERITY“
+

Každý z nás sa usiluje o dosiahnutie dobrej životnej úrovne. Veľmi dobre vieme, že na vyššej úrovni je oveľa menej stresu, viac slobody, viac ocenení. Ak sa nebojíte, môžete oveľa viac zlepšiť váš životný blahobyt. Povedal vám už niekto, že existuje istá prirodzenosť peňazí, a čo vlastne peniaze symbolizujú? Viete o tom, že ekonomika má jednoduché pravidlá? Dôležitým faktorom pri nich je „výmena“, ktorá má nenahraditeľný vzťah k vášmu príjmu a prosperite a zvyšovaniu hodnoty vášho podnikania. Ak porozumiete tomu, ako si sami zvyšujete alebo aj znižujete svoju prosperitu, ľahko sa potom viete rozhodnúť, ktorým smerom sa chcete uberať. Spoznajte štyri faktory, ktoré bezprostredne vplývajú na vašu sféru financií a vašu výplatu. Môžete ich potom používať aby ste dosiahli želaný úspech. Nik nemôže ovplyvniť váš život viac ako vy sami. Ste to vy líder, ktorý vedie svoj tím cez úskalia života, ktoré nie je ani vľúdne ani bezpečné. Prečo nebyť na výslní, keď slnko tu svieti pre všetkých?!

Záväzná prihláška