Kto u nás hosťoval

Kto je Pier Paderni?

Pier Paderni je významný taliansky umelec, ktorý zo svojej umeleckej kreativity odovzdal svoju tvorivú silu do obchodného sveta, a ktorý dnes bravúrne exceluje v podnikateľskom prostredí.

Pier odovzdáva majiteľom firiem "čarovným", jemu vlastným spôsobom, jeho umenie podnikať. Svet, ktorý sa mnohým javí ako drsný, chladný, zameraný chladnokrvene na zisk, ten sa zrazu stáva hrou, ktorá každému vyčaruje úsmev na tvári, a z "trápenia a potu" sa práca lídra stáva ľahkou hudobnou symfóniou.

Tam, kde sa zjaví Pier, zanechá trvalú stopu, ktorá smeruje každého len k prosperite a prekvitaniu.

Na Slovensku a v Čechách hosťoval viac krát ako prednášateľ a kouč, a pomáhal pri posunutí hraníc od nemožného k možnému. V januárí od 25.-26.januára 2024 navštívi opäť Slovensku, aby tentokrát odovzdal jeho silu všetkým, ktorí spolupracujú s Centrom Prosperity alebo ďalšími WISE konzultantmi.

Spoločná práca s Pierom a majiteľmi Centra Prosperity začala v roku 1999 a pokračuje úspešne dodnes.

Pier je medzinárodne uznávaný prednášateľ a seminárista, ktorý úspešne vystupuje od roku 1981, a má hodnotné skúsenosti na základe praktického použitia a výsledkov v oblasti manažmentu a ľudských zdrojov. Je profesionálny konzultant popredných spoločností v taliansku aj medzinárodne a dodáva semináre pre medzinárodne uznávané konzultačné a školiace spoločnosti a akadémie. Profesionálne skúsenosti: od 1985 do 1990 Chief Press Officer New Era Publications Italy od 1990 do 1996 interný konzultant pre Antologia od 1992 projekty s časopisom Flortecnica International Konzultant Manažmentu a Ľudských zdrojov pre: Antologia - popredný medzinárodný pestovateľ kvetov (1990-1996) PR a Tlačová kancelária TV programu “Mela Verde” - Rete 4 (1998) Professional Floricultural School of Minoprio (1998) Holland Flowers Council - talianska pobočka (1998-2002) Fasoli Piante Garden Centre (1994-2002) Orlandelli Garden Centre (1993-1994) Fonte Verde Garden Centre (1998-2001) Vivai Saldini of Nova Milanese (1998-2000) Steflor Garden Centre (1996-2007) ERCOS spa (2000-2002) Studio Tosi (2001) Ultimate Italy (2001) Azienda e Immagine (2001-2004) WB Music (1998-2001) Mercurio spa (od 2006 a do teraz) Seminárista pre: Business Success Bratislava (Slovenská republika)

Od roku 1981 Pier dodal semináre a prednášky v rôznych krajinách vrátane: Taliansko, Francúzko, Švajčiarsko, Rakúsko, Česká republika, Rusko, Španielsko, Macedónsko, Slovensko, Dánsko, Švédsko, Nemecko, USA, Anglicko, Izrael, India, Taiwan, a v knižniciach Beijing a Tian Tsin University (Čína) Pre New Era Publications Italy vytvoril, vyprodukoval a viedol päť rôznych TV Programov, každý mal 20 samostatných show (1981, 1985, 1988, 1993, 2003). Táto TV-séria sa vysielala na talianskej celonárodnej sieti TV: RETE A a na rôznych ďalších TV staniciach v Taliansku. Nedávno bol odvysielaný jeho nový TV program v sieti talianskych TV, pod názvom “To the discovery of man” ("Z objavov ľudstva"), ktorý je založený na vydaných knihách autora L. Ron Hubbard, a ktorá je tiež dostupná na internete.

Pier Paderni je tiež hudobník, maliar, spisovateľ a "archeológ", narodený vo Franciacorte, občan sveta, svoju osobnú umeleckú skúsenost rozšíril vďaka jeho mnohým cestám; cesty, ktoré stále považuje za najplatnejší a najaktuálnejší spôsob, ako spoznať, spoznať a zdieľať kultúry a tradície tejto fantastickej planéty. Klasický organista v ranom veku študoval antickú a gregoriánsku hudbu. V rokoch 1965 a 1966 bol dirigentom  polyfonického zboru a počas štúdia na univerzite sa ako samouk držal hry na klavíri a zamiloval sa do niekoľkých fantastických majstrov: D. Buxteude, Domenico Scarlatti a G.F. Händel, ako aj veľký G. Frescobaldi a všetci skladatelia neskorej renesancie 500 rokov z hudobných škôl v Benátkach a Ríme.

Od roku 1970 vystupoval na svojom Hammonde s veľmi skvelou a kreatívnou rockovou kapelou:Salis 'n Salis, – (Produttori Associati, 1971). Tento album, s Paolom Gerardinim za bicími, je jedinečným zážitkom na úrovni inšpirácie a kvality vystupovania a stvárnenia, napriek tomu, že nikdy nedosiahol úroveň finálneho mixu. Zážitok so Salis bol tiež jedinečnou príležitosťou objaviť neobyčajné kúzlo sardínskej tradície a naučiť sa a hovoriť ich jazykom. Objav čarovnej perly v Stredozemnom mori. V tomto období sa datuje jeho stretnutie s epickým vesmírom J. R. Reuela Tolkiena, vesmír, ktorý inšpiroval väčšinu jeho tvorivej produkcie ako umelca a cestovateľa. Sa vida ita est bratia Francesco e Tonietto Salis zo Santa Giusta (Oristano), Sardegna. S nimi absolvoval veľké množstvo turné a nahral album.

Od roku 1975 sa veľmi zaujímal aj o štúdium a aplikáciu spisov a objavov spisovateľa a filozofa L. Rona Hubbarda v oblasti komunikácie, štúdia, umenia a estetiky a úlohy umenia v spoločnosti a živote.